Drodzy uczniowie klas 5

Przesyłam Wam na środę do rozwiązania test na kartę rowerową składający się z 25 pytań, na stronie naszej szkoły. Proszę rozwiązać ten test zaznaczając jedną odpowiedź z możliwych a,b,c przy każdym pytaniu.

Pozdrawiam Was

P. Foks

Drodzy uczniowie,

Tematem, którym zajmiemy się obecnie jest poznanie zasad, według których przejeżdża się pojazdem przez skrzyżowanie(w naszym przypadku rowerem). Poznamy te zasady ale nie wszystko jednocześnie. W pierwszej kolejności będą to zasady przejazdu przez skrzyżowanie równorzędne. W waszym podręczniku ,,Jak to działa" na str 52 są wyjaśnione te zasady ruchu drogowego. Na stronie 54 znajduje się ćwiczenie 2, w którym należy określić, w jakiej kolejności pojazdy opuszcza skrzyżowanie(6 przykładów). Rysunków nie rysujemy w zeszycie tylko zapisujemy odpowiedzi. Więcej materiałów wyjaśniających te zasady można znaleźć na Motozagadki, rowerzysta w ruchu drogowym-animacja, przecinanie się kierunków ruchu.

Proszę aby wykonane prace (zdjęcia) jeslimacie taką możliwość były przesłane na adres

melkuz402@wp.pl  . Proszę o zdjęcie poprzedniej pracy Pan Stop.

Pozdrawiam Was wszystkich.

P. Foks