ciekawe zajciajpg

CIEKAWE ZAJĘCIA W 1B

w dn. 15 listopada uczniowie klasy 1 b przygotowali w grupach krótkie przedstawienia. Sami wykonali kukiełki, dekoracje, ułożyli scenariusze i rozdzielili między siebie role. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Podczas prezentacji było dużo śmiechu, aktorzy nagradzani byli gromkimi brawami.

wPatrykpng                                                                     „Escape room” w ramach obchodów święta Św. Patryka – patrona Irlandii

Z okazji święta Św. Patryka uczniowie klas  6b, 7a i 7b uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego – „Escape room”. Zostali  uczestnikami misji specjalnej, której celem było uratowanie parady odbywającej się w dniu Św. Patryka (17 Marca). Ich głównym zadaniem było  otwarcie skrzyni przy pomocy czterocyfrowego kodu, który można było uzyskać dopiero po odgadnięciu wszystkich zagadek.

Zagadki były różnorakie i dotyczyły osoby św. Patryka oraz tradycji związanych z tym dniem.  Trzeba było m.in. poradzić sobie z  szyfrem masońskim (pigpen cipher), szyfrem Polibiusza ( Polybius cipher), kryptogramem (cryptogram), kodem Morse’a (Morse code)  oraz zapisać główne myśli  tekstów  – oczywiście wszystko w języku angielskim. Dzięki sprytowi i kreatywności uczestników misja zakończyła się sukcesem i uczniowie w ciągu 1 godz. lek. uzyskali pożądany szyfr. Został nawet czas as na zrobienie pamiątkowych zdjęć.                       Dorota Pietruszewska

link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ogG3NfjaMMo8f5WV2

MALI NAUKOWCY
22 lutego uczniowie klasy 3 b bawili się w naukowców. Dzieci w grupach konstruowały potworki z butelek, a następnie przeprowadzały eksperymenty Było dużo dobrej zabawy.
link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/s6P9Dsupbuiveujh2

ciekawalekcjapng CIEKAWA LEKCJA KLASY 3B

Uczniowie klasy 3 b przygotowali w grupach prezentacje o kontynentach. Dzieci wykonały interesujące plakaty, przedstawiły ciekawostki oraz pokazały piękne zdjęcia. Wszyscy podeszli do powierzonego zadania bardzo odpowiedzialnie i z pełnym zaangażowaniem. Wychowawczyni p. Magda Zacharek pochwaliła swoich uczniów i nagrodziła najwyższymi ocenami za dodatkową pracę. Koledzy i koleżanki z innych klas mogą podziwiać wystawę, która została zaprezentowana przed salą nr 30.

NIETYPOWA LEKCJA INFORMATYKI

19 września, uczniowie klasy 5 A pod kierunkiem pani Anny Lewandowskiej uczestniczyli w nietypowej lekcji informatyki. Głównymi bohaterami tej lekcji były MBOTY, które nasza szkoła zakupiła. Małe roboty będą służyły do nauki programowania. Nim jednak się to stanie uczniowie klasy 5A podczas lekcji gier i zabaw z wykorzystaniem robota mogli sprawdzić jak za pomocą pilota kierować tymi małymi i zwinnymi urządzeniami. Dzięki wykorzystaniu takich środków dydaktycznych lekcje informatyki będą bardziej atrakcyjne.

mbot-lekcjajpg