lekcja w kiniejpg

LEKCJA W KINIE

Temat: „Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego”.

18.10.2019 (piątek) klasy 3A, 3B i 3C wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Wręczycką– Messjasz, p. Marzeną Szczypińską i p. Iloną Tasarz wzięły udział w projekcie edukacji medialno-filmowej, który odbył się w sali widowiskowej klubu „Politechnik”.

Podczas lekcji kinowej dzieci zdobyły wiadomości o kulisach powstawania filmów aktorskich, które chętnie oglądają. Młodzi widzowie zobaczyli jak wygląda dzień na planie zdjęciowym i dowiedzieli się, kto pracuje przy tworzeniu filmu. Bohaterami lekcji były animowane dziecięce postaci, które postanawiają nakręcić w klasie własny film. Każde z nich ma inne zainteresowania i umiejętności, dzięki czemu świetnie się uzupełniają. Zamysłem lekcji było pokazanie, jak dziecięcą pasję można wykorzystać na planie filmowym i że każdy może znaleźć tam zadanie dla siebie. W przystępny dla dzieci sposób zaprezentowano najważniejsze zawody filmowe, między innymi reżysera, aktora, scenografa, kostiumografa, operatora kamery. Uczniowie  i uczennice zobaczyli, jak ważną rolę pełni każda z tych osób. Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji, na przykład ile czasu trwa postarzanie aktora, co to jest dubel  i dlaczego na planie woła się: „Kamera!” i „Akcja”. Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć, jak wygląda sztuczny śnieg i odkryć, z czego można go zrobić. W trakcie lekcji dzieci uczestniczyły w quizach i rozwiązywały zagadki dotyczące ich ulubionych filmów.

Po krótkiej przerwie śniadaniowej zaproszono wszystkich uczestników na film w reżyserii Paula Kinga: „Paddington 2” -  opowieść o uroczym, kulturalnym misiu, który zawsze służy pomocą. To zabawne i wzruszające kino familijne uczy nienagannych manier, a ponadto pokazuje, że warto dostrzegać dobro w każdym człowieku.

Lekcja w kinie to ciekawa i wartościowa forma poszerzania wiadomości uczniów.

LAPBOOK NA 102!

Po raz kolejny klasa 6a zaprezentowała swoje lapbooki. Wcześniej, pod okiem pani Joanny Siorek przygotowała prace dotyczące ,,Tajemniczego ogrodu”. Tym razem uczniowie pracowali nad ,,Hobbitem” J.Tolkiena, lekturą która, ze względu na ciekawą fabułę i świetną adaptację filmową cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świat fantasy dał autorom sporo możliwości twórczych. Nic dziwnego, że wiele lapbooków imponuje nie tylko ciekawą treścią, ale i oryginalną formą.

link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/9V4Hm2Wfkdw1zEnD7

lekcja biblioteczna 2019jpg

LEKCJA BIBLIOTECZNA

19 września klasy 2 a i 2 b wzięły udział w spotkaniu z Opowiadaczem. Pan Opowiadacz opowiadał o książkach o tematyce sportowej. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i wykonywali zadania proponowane przez prowadzącego.

ciekawe zajciajpg

CIEKAWE ZAJĘCIA W 1B

w dn. 15 listopada uczniowie klasy 1 b przygotowali w grupach krótkie przedstawienia. Sami wykonali kukiełki, dekoracje, ułożyli scenariusze i rozdzielili między siebie role. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Podczas prezentacji było dużo śmiechu, aktorzy nagradzani byli gromkimi brawami.

wPatrykpng                                                                     „Escape room” w ramach obchodów święta Św. Patryka – patrona Irlandii

Z okazji święta Św. Patryka uczniowie klas  6b, 7a i 7b uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego – „Escape room”. Zostali  uczestnikami misji specjalnej, której celem było uratowanie parady odbywającej się w dniu Św. Patryka (17 Marca). Ich głównym zadaniem było  otwarcie skrzyni przy pomocy czterocyfrowego kodu, który można było uzyskać dopiero po odgadnięciu wszystkich zagadek.

Zagadki były różnorakie i dotyczyły osoby św. Patryka oraz tradycji związanych z tym dniem.  Trzeba było m.in. poradzić sobie z  szyfrem masońskim (pigpen cipher), szyfrem Polibiusza ( Polybius cipher), kryptogramem (cryptogram), kodem Morse’a (Morse code)  oraz zapisać główne myśli  tekstów  – oczywiście wszystko w języku angielskim. Dzięki sprytowi i kreatywności uczestników misja zakończyła się sukcesem i uczniowie w ciągu 1 godz. lek. uzyskali pożądany szyfr. Został nawet czas as na zrobienie pamiątkowych zdjęć.                       Dorota Pietruszewska

link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ogG3NfjaMMo8f5WV2

MALI NAUKOWCY
22 lutego uczniowie klasy 3 b bawili się w naukowców. Dzieci w grupach konstruowały potworki z butelek, a następnie przeprowadzały eksperymenty Było dużo dobrej zabawy.
link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/s6P9Dsupbuiveujh2

ciekawalekcjapng CIEKAWA LEKCJA KLASY 3B

Uczniowie klasy 3 b przygotowali w grupach prezentacje o kontynentach. Dzieci wykonały interesujące plakaty, przedstawiły ciekawostki oraz pokazały piękne zdjęcia. Wszyscy podeszli do powierzonego zadania bardzo odpowiedzialnie i z pełnym zaangażowaniem. Wychowawczyni p. Magda Zacharek pochwaliła swoich uczniów i nagrodziła najwyższymi ocenami za dodatkową pracę. Koledzy i koleżanki z innych klas mogą podziwiać wystawę, która została zaprezentowana przed salą nr 30.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

NIETYPOWA LEKCJA INFORMATYKI

19 września, uczniowie klasy 5 A pod kierunkiem pani Anny Lewandowskiej uczestniczyli w nietypowej lekcji informatyki. Głównymi bohaterami tej lekcji były MBOTY, które nasza szkoła zakupiła. Małe roboty będą służyły do nauki programowania. Nim jednak się to stanie uczniowie klasy 5A podczas lekcji gier i zabaw z wykorzystaniem robota mogli sprawdzić jak za pomocą pilota kierować tymi małymi i zwinnymi urządzeniami. Dzięki wykorzystaniu takich środków dydaktycznych lekcje informatyki będą bardziej atrakcyjne.

mbot-lekcjajpg